Kaip pradėti mokyti vaikus anglų kalbos namuose?
Daugelis tėvų norėtų mokyti savo vaikus anglų kalbos namuose, bet nežino, nuo ko pradėti. Nesvarbu, ar jūsų anglų kalba yra tobula. Svarbiausia yra jūsų entuziazmas ir tai, kad suteikiate vaikams daug padrąsinimo ir pagyrų.
Jūsų vaikai perims jūsų entuziazmą kalbai. Nesijaudinkite, jei jūsų vaikas iš karto nepradės kalbėti angliškai. Jiems reikės laiko, kad kalba būtų įsisavinta. Būkite kantrūs, ir jie pradės kalbėti angliškai savo laiku.
Rutinos sukūrimas
Sukurkite anglų kalbos pamokų rutiną namuose. Geriau turėti trumpus, bet dažnus užsiėmimus, nei ilgus ir retus. Penkiolika minučių yra pakankamai mažiems vaikams. Palaipsniui galite ilginti užsiėmimus, kai vaikas auga ir jų koncentracijos laikas didėja. Laikykite užsiėmimus trumpus ir įvairius, kad išlaikytumėte vaiko dėmesį.
Stenkitės kasdien daryti tam tikrus užsiėmimus tuo pačiu metu. Vaikai jaučiasi patogiau ir pasitiki savimi, kai žino, ko tikėtis. Pavyzdžiui, galite kasdien po mokyklos žaisti anglišką žaidimą arba prieš miegą skaityti anglišką pasaką. Jei namuose turite pakankamai vietos, galite sukurti „anglų kalbos kampelį“, kur laikysite viską, kas susiję su anglų kalba, pvz., knygas, žaidimus, DVD ar daiktus, kuriuos jūsų vaikai sukūrė. Pakartojimas yra labai svarbus – vaikai dažnai turi girdėti žodžius ir frazes daug kartų, kol jie patys pradės juos vartoti.
Kasdieninių situacijų naudojimas
Mokymo anglų kalbos namuose pranašumas yra tas, kad galite naudoti kasdienes situacijas ir realius daiktus iš namų, kad natūraliai ir kontekste praktikuotumėte kalbą. Pavyzdžiui:
- Kalbėkite apie drabužius, kai jūsų vaikas rengiasi, arba kai rūšiuojate skalbinius („Užsidėkime mėlynas kojines“, „Tai yra tėčio marškinėliai“ ir pan.).
- Praktikuokite žaislų ir baldų žodyną, kai padedate vaikui tvarkyti jų kambarį („Padėkime tavo meškiuką ant lovos!“, „Kur yra mėlynas automobilis?“).
- Mokykite maisto žodyną, kai gaminate arba einate apsipirkti. Kai einate į parduotuvę, duokite vaikui sąrašą daiktų, kuriuos reikia rasti (naudokite paveikslėlius arba žodžius, priklausomai nuo jų amžiaus). Pakartokite žodyną, kai grįžtate namo ir dedate pirkinius į vietas.
Pasakų naudojimas
Mažesni vaikai mėgsta knygas su ryškiomis spalvomis ir patraukliomis iliustracijomis. Kartu žiūrėkite paveikslėlius ir sakykite žodžius, kai rodote į paveikslėlius. Vėliau galite paprašyti vaiko parodyti skirtingus daiktus, pvz., „Kur katė?“ Po kurio laiko skatinkite juos sakyti žodžius, klausdami „Kas tai?“. Klausydami pasakų vaikai pripranta prie anglų kalbos garsų ir ritmų.
Pradėkite mokytis anglų kalbos šiandien!
Dainų naudojimas
Dainos yra labai veiksmingas būdas išmokti naujų žodžių ir pagerinti tarimą. Dainos su veiksmais yra ypač naudingos labai jauniems vaikams, nes jie gali dalyvauti, net jei dar negali dainuoti dainos. Veiksmai dažnai padeda suprasti žodžių reikšmę dainoje.
Yra daug linksmų animuotų dainų, kurias galite klausytis kartu su savo vaikais.
Kokius žodžius ir frazes reikėtų mokyti pirmiausia?
Atsižvelkite į savo vaiko pomėgius ir asmenybę, kai nusprendžiate, kokias temas mokyti, ir leiskite savo vaikui padėti jums pasirinkti. Galbūt norėsite pradėti nuo šių temų:
- skaičiai (1–10; 10–20; 20–100)
- spalvos
- būdvardžiai (pvz., didelis, mažas, aukštas, laimingas, liūdnas, pavargęs)
- kūno dalys
- žaislai
- drabužiai
- gyvūnai (pvz., naminiai gyvūnai, ūkio gyvūnai, laukiniai gyvūnai)
- maistas
Taip pat svarbu, kad jūsų vaikas priprastų prie „anglų kalbos laiko“ kalbos, todėl kiekvieną kartą naudokite tas pačias frazes, pvz., „Dabar anglų kalbos laikas! Atsisėskime. Kurią dainą pradėsime šiandien?“. Vaikai greitai išmoks frazes, tokias kaip prašau; ačiū; Ar galiu gauti …?; Kur yra …?; Parodyk į …; Kokia tai spalva?; Tai yra …; Man patinka …; Man nepatinka …
Kad ir kokį metodą pasirinksite, svarbiausia yra atsipalaiduoti, linksmintis ir paversti anglų kalbos mokymąsi maloniu patyrimu tiek jums, tiek jūsų vaikui.